Masz pytanie?

Pomadki owocowe z Pastyłą 190g oryginalne

Pomadki owocowe z Pastyłą - sklep Skworcu.com.pl
Pomadki owocowe z Pastyłą - sklep Skworcu.com.pl
Cena:19.75PLN
w ciągu 24h od zaksięgowania wpłaty na koncie
Towar niedostępny
masz pytania?

 

Pomadki owocowe z Pastyłą 190g 

wyroby owocowe bez konserwantów, bez cukru, bez GMO!

 

Pomadki owocowe z Pastyłą to niespotykana kompozycją smaku i aromatu. Jako pierwsi cieszyli się nią miłośnicy słodyczy w Kołomnie, niedużym mieście w obwodzie moskiewskim już w XIV w. Dopiero pięć wieków później zaczęła być eksportowana do innych krajów europejskich.

 

Pastyła (z ros. Пастила) – jest tradycyjnym przysmakiem kuchni rosyjskiej i ukraińskiej. Pastyła z kształtu i konsystencji przypomina zefir, lecz posiada swój niepowtarzalny smak. Oryginalnie produkowano ją z jabłek gatunku antonówka, które rosły tylko w Rosji. Od XIX wieku ekskluzywny rosyjski deser zaczęto produkować z innych gatunków jabłek i owoców leśnych. Później ważnym składnikiem Pastyły stał się miód, a następnie cukier. W czasach sowieckich wprowadzono ujednolicony przepis i rozpoczęto masową produkcję tego przysmaku. Największą tajemnicą i znakiem szczególnym rosyjskiej pastyli było to, że do jej produkcji wykorzystywano jabłka antonówki, które nie są szeroko rozpowszechnione w Europie. Obecnie mistrzowie sztuki cukierniczej do klasycznej pastyli dodają orzeszki ziemne oraz inne składniki, łącząc finezyjnie różne gatunki jabłek oraz różnych owoców.

 

Miłośników pastyli zachęcamy do odwiedzenia muzeum „Kołomieńska pastyła", które zostało otwarte w Kołomnie w 2009 roku. Oprócz ciekawych ekspozycji można poznać historię tego przysmaku, technologię przygotowania deseru oraz różne przepisy. Wszyscy chętni będą mieć okazję spróbować tradycyjnej rosyjskiej pastyli a także kupić ją na prezent w muzealnym sklepiku.

 

Jeśli jednak chcesz sobie zaoszczędzić dalekiej podróży do Kołomna, a spróbować tego ekskluzywnego deseru zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. 😊

 

Składniki poszczególnych pomadek:

 • jabłko, arbuz, daktyle, orzech włoski, pomarańcza, limonka, wiórki kokosowe, miód,
 • wiśnia, melon, daktyle, karob,
 • melon z orzechami, daktyle,
 • cytrynowe kokosowe wiórki, pastyła,
 • malina bez pestek,
 • jabłko,  dynia,
 • śliwka.

 

Suszenie produktów odbywało się w temperaturze poniżej 40°C. Dzięki temu zachowało się więcej cennych składników odżywczych niż gdyby suszono je gorącym powietrzem. Pomadki oferowane na tej stronie cechują się także dużą zawartością naturalnych cukrów i kwasów organicznych oraz stanowią bardziej skoncentrowane źródło składników mineralnych niż surowe owoce.

 

Bez konserwantów!

Bez dodatku cukru! 

Bez GMO!

Bez wzmacniaczy smaku!

Tylko naturalne składniki!

 

 

Wartość odżywcza na 100 gramów produktu:

 • węglowodany: 69,2 g
 • białko: 1,6 g
 • tłuszcze: 0,5 g
 • kcal: 369 kcal

 

Kraj pochodzenia: Ukraina

Dystrybutor: Skworcu.com.pl  Marek Skworc

Masa netto: 190 gramów.

Pomadki owocowe z Pastyłą 190g oryginalne - Cechy
Cechy
Kolorkolorowy :)

Skworcu.com.pl

Marek Skworc

 

ul. Jagiełły 13c/65

41-106 Siemianowice Śl.

NIP: 643-164-82-98

 

TELEFON: 695923403
E-MAIL: marek.skworc@skworcu.com.pl

Facebook