Masz pytanie?

BHUT JOLOKIA 10 gramów Ghost Pepper mielone papryczki nawet 1,1 mln SHU

BHUT JOLOKIA ostra papryka - sklep internetowy
BHUT JOLOKIA ostra papryka - sklep internetowy
Cena:14.50PLN
w ciągu 24h od zaksięgowania wpłaty na koncie
Towar niedostępny
masz pytania?

BHUT JOLOKIA 10 gramów

Ghost Pepper mielone papryczki

 

BHUT JOLOKIA jest doskonałą przyprawą do barrrdzo ostrrych potraw. Znajdzie zastosowanie w gulaszach, chili con carne, ostrych marynatach i sosach barbeque. Należy bardzo uważać z dozowaniem papryki JOLOKIA w kuchni, by potrawy nie były zbyt ostre. Zaleca się też ostrożne jej używanie i zwrócenie uwagi, by proszek nie dostał się do oczu.

 

Inni dostawcy oferują całe papryczki Bhut Joloki. Prawdopodobnie tylko u nas dostaniesz Ghost Pepper w wersji MIELONEJ! Jeżeli nie lubisz tracić czasu w kuchni na mielenie całych papryczek to trafiłeś idealnie - dzięki nam gotowanie nie musi być czasochłonne  Zaraz po otrzymaniu towaru możesz cieszyć się niezwykłymi walorami smakowymi i prozdrowotnymi mielonych papryczek Bhut Jolokia!

 

BHUT JOLOKIA (znana również jako Ghost Pepper) jest najostrzejszą ze znanych odmian papryczek chilli. Jej wynik w skali Scovilla to niemal 1000000 punktów SHU, czyli kilkakrotnie więcej niż Red Savina a nawet Habanero Scorpion T-Butch. Potwierdzają to badania przeprowadzone w pobliżu Las Cruces w Nowym Meksyku w 2006 roku z wynikiem 1 001 304 SHU. Rok wcześniej, w 2005 roku w gospodarstwie hodowlanym w Assam (Indie) wyhodowano CHILI BHUT JOLOKIA o wyniku 1 041 425 SHU, a więc oba wyniki zbliżone do siebie.

 

Pikantność papryczek Ghost Pepper pochodzi szczególnie z kapsaicyny - substancji odpowiedzialnej za ostry, wręcz piekący smak papryczki. Kapsaicyna to alkaloid występujący w dużych ilościach w nasionach i włókienkach – ma stwierdzony dobroczynny wpływ na układ krwionośny, a dodatkowo zapobiega mutacjom komórek, mogącym prowadzić do rozwoju nowotworu. Substancja ta, pobudzając zakończenia nerwowe w jamie ustnej, pobudza mózg do wydzielania endorfin, a tym samym poprawia nam samopoczucieKapsaicyna stymuluje metabolizm organizmu, a więc wpływa na przyspieszenie procesów spalania tkanki tłuszczowej. Jednocześnie wpływa stymulująco na tarczycę, która odpowiada za regulowanie działania adrenaliny i dopaminy. Hormony te w odpowiedniej ilości są w stanie zmniejszyć uczucie głodu i hamować apetyt.

 

Naukowcy z Uniwersytetu w Nottingham w Anglii przeprowadzili badania nad właściwościami kapsaicyny zawartej w paprykach chili. Uczeni doszli do wniosku, że wyszukuje ona komórki rakowe, niezależnie od ich rodzaju i miejsca oraz zapobiega ich podziałom. Stwierdzili, że kapsaicyna może się okazać niezwykle skuteczna w walce z nowotworami, ponieważ nie zagraża ona zdrowym komórkom organizmu.

 

Bhut Jolokia MIELONA mega ostra nawet 1,1 mln SHU EAN 5904151842210

 

BEZ KONSERWANTÓW!

BEZ SZTUCZNYCH BARWNIKÓW!

BEZ SZTUCZNYCH AROMATÓW!

NON - GMO czyli produkt NIE BYŁ MODYFIKOWANY GENETYCZNIE!

100% NATURALNE PAPRYCZKI!

 

Uwaga! Powyższe przykłady pozytywnego oddziaływania na organizm ludzki proszę traktować jedynie jako sugestię, która oczywiście nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą!

 

Jeśli nie mieli Państwo wcześniej do czynienia z tak ostrymi przyprawami sugerujemy bardzo ostrożne ich stosowanie i posiadanie butelki mleka na wypadek gdyby szczypta papryczki okazała się nazbyt ostrą (mleko neutralizuje odczucie ostrości).

 

Skala ostrości: 800.000-1 100.000 SHU

Kraj pochodzenia surowca: Unia Europejska

Wyprodukowano przez: Skworcu Marek Skworc

Masa netto: 10 gramów

 

Informacja o alergenach:

Na terenie zakładu produkcyjnego wykorzystywane są orzechy ziemne i inne orzechy, soja, sezam i gorczyca, zboża zawierające gluten, produkty zawierające dwutlenek siarki, laktozę, jaja oraz seler.

BHUT JOLOKIA 10 gramów Ghost Pepper mielone papryczki nawet 1,1 mln SHU - Cechy
Cechy
Kolorodcienie pomarańczowego

Skworcu.com.pl

Marek Skworc

 

ul. Jagiełły 13c/65

41-106 Siemianowice Śl.

NIP: 643-164-82-98

 

TELEFON: 695923403
E-MAIL: marek.skworc@skworcu.com.pl

Facebook