Masz pytanie?

Żywokost korzeń cięty 50g NATURAL PREMIUM

Żywokost korzeń cięty - sklep Skworcu.com.pl
Żywokost korzeń cięty - sklep Skworcu.com.pl
Cena:2.75PLN
w ciągu 24h od zaksięgowania wpłaty na koncie
masz pytania?

 

Żywokost korzeń cięty 50g

NATURAL PREMIUM

 

Żywokost to roślina już nieco zapomniana, lecz nadal warta uwagi. Niegdyś uważana jako remedium na złamania, skręcenia i inne urazy. Inną jego nazwą jest kosztywał. Jego kwiaty są koloru fioletowo purpurowego, natomiast korzeń jest ciemny i osiąga do 30 cm długości. To właśnie on odpowiada za właściwości lecznicze.

Korzeń żywokostu zawiera wiele cennych substancji m. in. asparaginę, aminokwasy, fruktany, krzem, polifenole, beta-sitosterol oraz olejki eteryczne. Najcenniejsza jest jednak alantoina. Jest to środek, który wzmaga rozrost tkanek. Pobudza komórki do regeneracji i przyspiesza gojenie ran.

Ta wyjątkowa roślina sprawdzi się przy uszkodzeniach tkanki kostnej. Można ją zastosować na problemy z kręgosłupem i łagodzenie bólów reumatycznych. Poza tym zalecana jest do stosowania na ciężko gojące się rany: oparzenia, odleżyny, odmrożenia, owrzodzenia i różnego rodzaju otarcia, czy stłuczenia. Użycie świeżego zioła nie dopuści do powstania infekcji, a kleje roślinne szybko zasklepią uszkodzoną skórę.

Polecana jest sportowcom, którzy często zmagają się z kontuzjami. Stosowana miejscowo w naturalny sposób szybko uśmierzy ból. Warto wspomnieć, że żywokost wspomaga leczenie osteoporozy. 

 

Zastosowanie żywokostu jest tylko i wyłącznie zewnętrzne. Jest kilka sposobów na zrobienie domowych preparatów. Z jej korzenia można przyrządzić łatwą w przygotowaniu maść, olej, napar lub nalewkę. Nalewka używana do twarzy i rąk zadziała jak naturalny tonik. Będzie niezwykłym kosmetykiem, który sprawi, że skóra stanie się sprężysta i zregenerowana. Poza tym idealnym rozwiązaniem jest papka z żywokostu. Okłady z tej mikstury należy stosować zaraz po przebytym urazie zmieniając kilka razy dziennie opatrunek.

NIE ZAWIERA KONSERWANTÓW!

JEST PRODUKOWANY BEZ SZTUCZNYCH BARWNIKÓW!

JEST 100% NATURALNY!

 

Czy wiesz, że...

...  żywokost i rośliny stosowane w leczeniu ran i złamań były nazywane w średniowieczu Symphytum? Symphyo po grecku tłumaczy się – zrastam się.

 

Kraj pochodzenia: Polska

Dystrybutor: Skworcu.com.pl Marek Skworc

Masa netto: 50 gramów

 

Informacja o alergenach:

Na terenie zakładu produkcyjnego wykorzystywane są orzechy ziemne i inne orzechy, soja, sezam i gorczyca, zboża zawierające gluten, produkty zawierające dwutlenek siarki, laktozę, jaja oraz seler.

Żywokost korzeń cięty 50g NATURAL PREMIUM - Cechy
Cechy
Kolorodcienie zielonego

Skworcu.com.pl

Marek Skworc

 

ul. Jagiełły 13c/65

41-106 Siemianowice Śl.

NIP: 643-164-82-98

 

TELEFON: 695923403
E-MAIL: marek.skworc@skworcu.com.pl

Facebook