Skworcu.com.pl
Marek Skworc
ul. Jagiełły 13c/65
41-106 Siemianowice Śl.
NIP: 643-164-82-98
TELEFON: 695923403
E-MAIL: marek.skworc@skworcu.com.pl
Skworcu.com.pl
Marek Skworc
ul. Jagiełły 13c/65
41-106 Siemianowice Śl.
NIP: 643-164-82-98
TELEFON: 695923403
E-MAIL: marek.skworc@skworcu.com.pl
Piwonie to jedne z najpiękniejszych kwiatów, jakie zakwitają od maja do czerwca w naszych ogrodach. Przybyły do Europy z Japonii oraz Chin, gdzie znano i uprawiano je od bardzo dawna. Tam też do dzisiaj są symbolem powodzenia, dostatku, szczęścia i pomyślności.
Kulinarnie kwiaty piwonii mogą być wykorzystywane jako dodatek do deserów, herbat, lodów, ciast i wypieków.
Mogą też być użyte dekoracyjnie np. do przyozdobienia tac z ciastem lub tortu weselnego.
Kwiaty piwonii mogą być ciekawym uzupełnieniem grzanego wina lub sangri, które wzbogacone posmakiem dodanej piwonii smakują obłędnie😊. Z napojów bezalkoholowych kwiaty piwonii świetnie sprawdzą się choćby w lemoniadzie, ice tea czy herbacie.
Nie każdy miłośnik tych pięknych i okazałych kwiatów wie, że oprócz swoich walorów kulinarnych i ozdobnych, piwonia posiada także bardzo cenne właściwości prozdrowotne. O pozytywnym wpływie piwonii lekarskiej na trawienie wiedział już starożytny lekarz Hipokrates, który opisał w jednym ze swoich dzieł jej dobroczynny wpływ na nasz układ pokarmowy.
Obecnie istnieją źródła wskazujące, że kwiaty piwonii:
Uwaga! Powyższe przykłady oddziaływania na organizm ludzki proszę traktować jedynie jako sugestię, która oczywiście nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą !
Skład: Suszony kwiat piwonii 100%.
Napary i nalewki z kwiatów piwonii wspomagają leczenie chorób przewodu pokarmowego, stanów pobudzenia i nadmiernej nerwowości. Są także pomocne przy dolegliwościach ze strony górnych dróg układu oddechowego. Piwonia stosowana zewnętrznie łagodzi natomiast atopowe zapalenie skóry oraz bóle reumatyczne.
Napar z kwiatu piwonii:
Napar z kwiatu piwonii możemy stosować wewnętrznie na problemy trawienne, dolegliwości bólowe, problemy z krążeniem, na uspokojenie oraz na uregulowanie cyklu miesiączkowego w przypadku kobiet. Stosowany zewnętrznie doskonale sprawdzi się z kolei do robienia okładów na zmęczone oczy oraz przemywania skóry przesuszonej i skłonnej do wyprysków.
Przygotowanie:
Dużą szczyptę suszonych kwiatów zalewamy 1-2 szklankami wrzącej wody i odstawiamy na ok. pół godziny do naciągnięcia. Po lekkim przestygnięciu przecedzamy napar i stopniowo wypijamy w ciągu dnia. Zaleca się, aby napar z piwonii pić małymi porcjami przez cały dzień. Taki napar można też wykorzystać zewnętrznie do przemywania skóry podrażnionej, popękanej i z wypryskami. Kwiaty natomiast odcedzone z naparu można wykorzystać choćby jako okład na zmęczone oczy.
Czy wiesz, że ...
... właściwości lecznicze piwonii odkrył grecki bóg uzdrowiciel – Peon? Łacińska nazwa rośliny to Paeonia officinalis, a jej zamienna nazwa to właśnie peonia. W niektórych krajach piwonia nazywana jest kwiatem świętego Jerzego lub różą zielonoświątkową.
Kraj pochodzenia surowca: Polska
Wyprodukowano przez: Skworcu.com.pl Marek Skworc.
Masa netto: 15 gramów
Informacja o alergenach:
Na terenie zakładu produkcyjnego wykorzystywane są orzechy ziemne i inne orzechy, soja, sezam i gorczyca, zboża zawierające gluten, produkty zawierające dwutlenek siarki, laktozę, jaja oraz seler.
Cechy | |
Kolor | odcienie różowego, fioletowego i kremowego |
---|
Skworcu.com.pl
Marek Skworc
ul. Jagiełły 13c/65
41-106 Siemianowice Śl.
NIP: 643-164-82-98
TELEFON: 695923403
E-MAIL: marek.skworc@skworcu.com.pl