Masz pytanie?

Orzechy Macadamia 100g

Macadamia orzechy łuskane 100g
Macadamia orzechy łuskane 100g
Cena:11.25PLN
w ciągu 24h od zaksięgowania wpłaty na koncie
Towar niedostępny
masz pytania?

Orzechy Macadamia 100g

 

Zbliżone wielkością do dobrze nam znanych orzechów laskowych, orzeszki makadamii swój rodowód wywodzą prosto z dalekiej Australii. Od dawien dawna znane były one tam dobrze tubylczej ludności. Mają wyjątkowo twardą łupinę, nawet dziadek do orzechów nie jest w stanie jej rozłupać. Kupuje się je więc bez łupinek. "Szczycą się" największą zawartością tłuszczu spośród wszystkich orzechów - aż 76 procent! - dlatego szybko jełczeją i raczej nie nadają się do długiego przechowywania.

 

Niezależne opinie i ciekawe informacje o produkcie dostępne są tutaj.

 

Przykładowe sposoby wykorzystania:

 

Orzechy macadamii można spożywać  na wielorakie sposoby: zupełnie na surowo, albo też lekko podpieczone. Czasami otacza się je w czekoladzie, albo dosypuje drobno rozkruszone do ciasta - słodkim wypiekom nadają delikatny, maślany smak. Z miąższu można wyciskać również bardzo ceniony zarówno w sztuce kulinarnej, jak i w produkcji kosmetyków olej.

Dietetycy natomiast zachwycają się odżywczym składem tego smacznego orzecha. Zawiera on bowiem cenne dla naszego organizmu tłuszcze. Ich spożycie wyraźnie obniża poziom niepożądanego dla naszego zdrowia cholesterolu. To w konsekwencji redukuje ryzyko wystąpienia chorób w całym układzie krążenia. Na dodatek zawierają one bardzo dużo pomocnego w problemach trawienia włóknika, oraz skutecznych w walce z rakiem: selenium i kwas foliowy. Zauważyć trzeba jednak równocześnie, że makadamia to obecnie nie tylko najsmaczniejszy ale i najdroższy orzech na światowych rynkach.

 

Wartości odżywcze w 100g ORZECHÓW MACADAMIA:

 • wartość energetyczna: 3006jJ/718kcal;
 • tłuszcze: 75,77g
  • w tym nienasycone kwasy tłuszczowe: 12,06g;
 • węglowodany: 13,86g
  • w tym cukry:4,57g;
 • białko: 8,6g;
 • błonnik: 7,91g;
 • sól: 0,01g.

 

UWAGA!!! Orzech macakadamii jest szkodliwy dla psów i kotów. Dlatego nie wolno dopuścić do spożycia przez te zwierzęta żadnych potraw zawierających nawet śladowe ilości tego orzecha.

 

Kraj pochodzenia surowca: RPA

Wyprodukowano przez: Skworcu.com.pl  Marek Skworc

Masa netto: 100 gramów

 

Informacja o alergenach:

Na terenie zakładu produkcyjnego wykorzystywane są orzechy ziemne i inne orzechy, soja, sezam i gorczyca, zboża zawierające gluten, produkty zawierające dwutlenek siarki, laktozę, jaja oraz seler.

Orzechy Macadamia 100g - Cechy
Cechy
Kolorodcienie beżowego
 • Eugeniusz Wątorski2015-02-19 16:29

  zamówienie dostałem. Wszystko tak jak zostało zamówione i szybko dostarczono. Firma bardzo dobra. Dziękuję !!!

Skworcu.com.pl

Marek Skworc

 

ul. Jagiełły 13c/65

41-106 Siemianowice Śl.

NIP: 643-164-82-98

 

TELEFON: 695923403
E-MAIL: marek.skworc@skworcu.com.pl

Facebook