Masz pytanie?

Olej lniany tłoczony na zimno 250 ml POLSKI

Olej lniany tłoczony na zimno - sklep internetowy
Olej lniany tłoczony na zimno - sklep internetowy
Cena:11.75PLN
w ciągu 24h od zaksięgowania wpłaty na konto
Towar niedostępny
masz pytania?

 

OLEJ LNIANY TŁOCZONY NA ZIMNO

100 % NATURALNY NIERAFINOWANY

250 mililitrów !!!

 

 

Olej lniany powstaje z tłoczenia na zimno nasion siemienia lnianego, które w 45% składają się z tłuszczy. Jego skład sprawia, że olej lniany wspomaga wiele funkcji organizmu. Wysoko nienasycone kwasy tłuszczowe zawarte w oleju lnianym są składnikiem niezbędnym w budowie błon śluzowych pokrywających zarówno drogi oddechowe jak i przewód pokarmowy. Kwasy Omega-3 dodatkowo stanowią budulec błon komórkowych układu nerwowego, których głównym zadaniem jest sprawne przewodzenie impulsów z mózgu do mięsni i organów oraz w przeciwnym kierunku.

 

Obecność w diecie wysoko nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT) sprawia, że poziom cholesterolu, zwłaszcza frakcji szkodliwej LDL, ulega obniżeniu. Dzięki temu spada również zagrożenie takimi chorobami jak miażdżyca, udar czy zawał mięśnia sercowego.

 

Nienasycone kwasy tłuszczowe są również składnikiem wielu hormonów, w tym płciowych, co jest ważne w każdym okresie życia człowieka, zwłaszcza podczas dojrzewania. Serotonina, zwana hormonem szczęścia , również zawiera w sobie kwasy Omega-3. Ma to szczególne znaczenie w stanach osłabienia psychicznego i depresji.

 

Olej lniany ma również właściwości ochronne względem układu pokarmowego – pomaga ochraniać wrażliwe ściany jelita grubego i okrężnicy, redukując dolegliwości ze strony hemoroidów. Usprawniając regenerację błony śluzowej żołądka olej lniany wspiera profilaktykę wrzodów żołądka – choroby, która w skutek stresu dotyka coraz więcej osób.

 

Zawarte w oleju lnianym kwasy omega-3 mogą wspomagać redukcję tkanki tłuszczowej oraz hamować powstawanie nowej. Wpływa korzystnie na odtłuszczanie wątroby. Pozwala to na poprawę funkcjonowania tego organu i przyspieszenie procesów oczyszczania organizmu.

 

OLEJ LNIANY może być również stosowany zewnętrznie. Doskonale sprawdza się jako olejek do masażu. Bogactwo składników odżywczych sprawia, że skóra jest doskonale nawilżona i elastyczna. Obecność  kwasu alfa-linolenowego gwarantuje właściwą płynność łoju skórnego i jego równomierne rozprowadzanie na powierzchni naskórka. Nie dochodzi wówczas do zaczopowania ujść gruczołów łojowych i powstawania zaskórników.

 

Wartości odżywcze OLEJU LNIANEGO w 100g:

  • wartość energetyczna: 837kcal,
  • białko: 0 g,
  • węglowodany: 0g,
    • w tym cukry: 0g,
  • tłuszcze: 93g.

 

Kraj pochodzenia: Polska

Wyprodukowano dla: Skworcu.com.pl Marek Skworc

 

Na terenie zakładu produkcyjnego wykorzystywane są orzechy ziemne i inne orzechy, soja, sezam i gorczyca, zboża zawierające gluten, produkty zawierające dwutlenek siarki, laktozę, jaja oraz seler.

 

Nie płać za kolorowe opakowania itd.!!! Tutaj możesz kupić przyprawy i zioła płacąc za to co rzeczywiście otrzymasz a nie za zbędną otoczkę.

Olej lniany tłoczony na zimno 250 ml POLSKI - Cechy
Cechy
Kolorprzejrzysty

Skworcu.com.pl

Marek Skworc

 

ul. Jagiełły 13c/65

41-106 Siemianowice Śl.

NIP: 643-164-82-98

 

TELEFON: 695923403
E-MAIL: marek.skworc@skworcu.com.pl

Facebook