Masz pytanie?

Trawa żubrówka 10 źdźbeł

Trawa żubrówka 10 źdźbeł
Trawa żubrówka 10 źdźbeł
Cena:1.55PLN
w ciągu 24h od zaksięgowania wpłaty na koncie
Towar niedostępny
masz pytania?

TRAWA ŻUBROWA ŻUBRÓWKA 

10 źdźbeł !!!

 
Niestety, może to kogoś rozczaruje ale „Żubrówka” nie jest przysmakiem żubra
 
Jest to roślina lecznicza rosnąca w naturalnym środowisku m.in. w Europie Środkowej i Wschodniej. Najlepszą trawę żubrówkę możemy znaleźć w Puszczy Białowieskiej. Jej charakterystyczny smak i aromat sprawił, że często nazywa się ją również trawą waniliową lub świętą. Zbiera się ją wczesnym latem – wtedy jest najbardziej aromatyczna, źdźbła muszą być równej długości, odpowiedniego wieku i koloru. Żubrówka swój zapach zawdzięcza zawartej w źdźbłach kumarynie., która działa również przeciwskurczowo.
 
 
Zastosowanie:
Trawa Żubrówka od dawna wykorzystywana jest jako dodatek zapachowy do perfum kremów oraz smakowy przy produkcji wódek i likierów, a ze względu na swoje właściwości lecznicze do wyrobu leków. Ponadto smakosze oraz znawcy światowej kuchni cenią ją jako zioło dodawane do ryb i mięs a zwłaszcza dziczyzny.
 
Wódka Żubrówka to symbol kunsztu polskiego gorzelnictwa. Receptura mówi DOBRA TRAWA – DOBRA WÓDKA. Oczywiście nie może zabraknąć źdźbła trawy. Ten rodzaj wódki nie tylko orzeźwia ale daje również pijącemu siłę tura!!! Dzięki kumarynie, która ma także właściwości pobudzające i dodające sił.
 
Przykłądowe przepisy z wykorzystaniem ŻUBRÓWKI:
 
 
Sposób użycia:
Aby przygotować wódkę należy do butelki 0,5l wsypać 2g trawy żubrówki (1-2 źdźbła) i łyżkę cukru białego (można dodać także łyżeczkę cukru waniliowego). Następnie butelkę należy zakorkować i zostawić w ciepłym miejscu na ok. 2-3 tygodni. Napój jest gotowy do spożycia jeśli tylko wódka ma lekko zielonkawy kolor.
 
Trawa żubrówka powieszona w szafie odstrasza mole.
 
Kraj pochodzenia: Polska
Wyprodukowano przez: Skworcu.com.pl Marek Skworc
 
 
Zakupione opakowania Żubrówki zostaną zapakowane i wysłane w sposób uniemożliwiający ich przypadkowe uszkodzenie.
 
Aby ułatwić Państwu wielokrotne używanie zakupionej przyprawy Żubrówka zostanie zapakowana do woreczka strunowego.
 
Nie płać za kolorowe opakowania, nalepki itd.!!! Tutaj możesz kupić przyprawy i zioła płacąc za to co rzeczywiście otrzymasz a nie za zbędną otoczkę.
Trawa żubrówka 10 źdźbeł - Cechy
Cechy
Kolorodcienie zielonego

Polecamy także:

  • Jerzy Kom.....2014-05-05 12:36

    Zrobiłem wódkę żubrówkę zieloną. Do butelki 0,5 litra włożyłem świeżej zielonej trawki w ilości ponad 15 - 20 sztuk Butelkę z wódką trzymałem w w ciemnym pomieszczeniu około 3 tygodni. Po tym okresie zlałam wódkę do czystej butelki i wymieszałem ją z tą samą gatunkowo wódką dodając na około 1 litr gorzałki łyżeczkę czubatą cukru od herbaty i odstawiłem ją do ciemnego pomieszczenia na około 2 - 3 miesiące. Wódeczka była w kolorze zielonym paluszki lizać. Podawałem ją wyłącznie do kawy z ciastem i tylko po kieliszku tak jak lekarstwo. PALUSZKI LIZAĆ.

Facebook