Masz pytanie?

Olej z DRZEWA HERBACIANEGO 100 ml esencja

Olej z DRZEWA HERBACIANEGO - sklep internetowy
Olej z DRZEWA HERBACIANEGO - sklep internetowy
Cena:28.25PLN
w ciągu 24h od zaksięgowania wpłaty na konto
Towar niedostępny
masz pytania?

 

OLEJ z DRZEWA HERBACIANEGO

100% esencja

100 mililitrów !!!

 

 

OLEJEK Z DRZEWA HERBACIANEGO pozyskiwany jest z liści drzewa herbacianego (łac. Melaleuca alternifolia). Roślina ta występuje w Australii i Nowej Zelandii i mimo swojej nazwy nie jest spokrewniona z krzewami herbacianymi. Już rdzenni mieszkańcy tych regionów – Aborygeni - używali olejku z drzewa herbacianego jako środka do dezynfekcji ran i oparzeń.

 

OLEJ Z DRZEWA HERBACIANEGO jest doskonałym olejkiem kosmetycznym do pielęgnacji skóry i włosów. Może byś stosowany zarówno w postaci czystej jak i w połączeniu z innymi kosmetykami. Doskonale sprawdzi się również jako aromatyczny olejek do kominków zapachowych. Dodany do nawilżacza powietrza zastąpi również odświeżacz powietrza.

 

Badania uczonych z Uniwersytetu Zachodnio-Australijskiego potwierdziły, że olejek z drzewa herbacianego zawiera ponad 90 różych substancji czynnych. OLEJ Z DRZEWA HERBACIANEGO (ang. Tea Tree Oil, TTO) jest bogaty przede wszystkim w terpinen-4-ol oraz cyneol, które wykazują niezwykle silne działanie przeciwgrzybiczne, antybakteryjne i przeciwwirusowe.  Właściwości te potwierdzone zostały przez Mary Fitzpatrick, naukowiec z Portland Community Collage, która sprawdziła działanie OLEJU Z DRZEWA HERBACIANEGO na 5 szczepach bakterii. Działaniu związków pochodzących z OLEJKU Z DRZEWA HERBACIANEGO poddają się między innymi bakterie E. Coli, gronkowiec złocisty oraz inne odmiany gronkowca. W 2004 roku Narodowe Centrum Medycyny Komplementarnej i Alternatywnej przeprowadziło badanie, którego wyniki potwierdziły pozytywny wpływ związków zawartych w OLEJU Z DRZEWA HERBACIANEGO na proces gojenia ran i oraz zwalczanie infekcji gronkowcem.

 

Olejki eteryczne występujące licznie w OLEJU Z DRZEWA HERBACIANEGO pomagają udrażniać górne drogi oddechowe oraz wspierają antybiotykoterapię. Dodatkowo olejki eteryczne pochodzące z OLEJU Z DRZEWA HERBACIANEGO odstraszają owady takie jak pchły, wszy, muchy i komary. Jednocześnie stosowany miejscowo na ukąszenia pomaga zmniejszyć obrzęk i redukuje zaczerwienienia oraz świąd.

 

Antybakteryjne działanie cyneolu i terpinen-4-olu jest również doskonale widoczne w przypadku trądzikowych zmian skórnych wywołanych przez Propionibacterium acnes, czyraków i owrzodzeń. Wystarczy nakładać olejek punktowo rano i wieczorem na zmienione chorobowo miejsca by wysuszyć ropne zmiany i zdezynfekować skórę.  W „Medical Journal of Australia” opublikowane zostało studium porównawcze działania OLEJU Z DRZEWA HERBACIANEGO oraz benzoilu. Wyniki wykazały, że mimo początkowo wolniejszego działania, olej z drzewa herbacianego zredukował ilość i natężenie występowania zmian trądzikowych. Jednocześnie wywołał zdecydowanie mniej efektów ubocznych niż benzoil.

 

Terpinen-4-ol oraz cyneol wykazują również działanie grzybobójcze. Związki te są bezlitosne dla wielu odmian grzybów odpowiedzialnych za grzybice stóp i paznokci.  Czasopismo „Tropical Medicine and International Heath” opublikowało wyniki badania, które udowodniło 80% skuteczność leczenia grzybicy stóp 5% roztworem z oleju drzewa herbacianego. Łupież oraz grzybicze zakażenia narządów rodnych wywoływane przez niektóre gatunki grzybów Candida znika pod wpływem stosowania OLEJU Z DRZEWA HERBACIANEGO. Wystarczy kilkukrotnie dodać parę kropel OLEJKU Z DRZEWA HERBACIANEGO do szamponu i umyć włosy.

 

OLEJ Z DRZEWA HERBACIANEGO przeznaczony jest do stosowania zewnętrznego -

NIE DO SPOŻYCIA.

 

Kraj pochodzenia: Australia

Dystrybutor: Skworcu.com.pl Marek Skworc

 

Zakupione opakowania zostaną zapakowane i wysłane w sposób uniemożliwiający ich przypadkowe uszkodzenie.

Olej z DRZEWA HERBACIANEGO 100 ml esencja - Cechy
Cechy
Kolorodcienie zółtego
Facebook