Piołun - ziele suszone 30g

Przyprawy

Cena:1.99

Cena podana w sklepie zawiera podatek VAT

Posiadamy na stanie:10
Dostawa: 24h od wpłaty
Piołun - ziele suszone 30g

 

Piołun jest znany od wieków jako przyprawa i zioło lecznicze. Wykorzystywany był m. in. w  starożytnym Egipcie, Grecji i Rzymie.

Ze względu na swój intensywny, gorzki smak i silny aromat jako przyprawę stosuje się go rzadko i w małych ilościach. Dawniej używano go do przyrządzania dań tłustych i ostrych sałatek i zup, a także do aromatyzowania piwa i miodów pitnych. Obecnie służy głównie do sporządzania gorzkich likierów żołądkowych i wermutów oraz do aromatyzowania wódek. Najbardziej znanym alkoholem wyrabianym z piołunu jest absynt.

 

Surowiec piołunu zawiera chemicznie bardzo złożony olejek lotny z zawartością tujonu oraz gorycze, garbniki i wiele innych substancji działających żółciopędnie. Dzięki zawartości tych substacji piołun wzmaga apetyt, pobudza trawienie i szybko usuwają dolegliwości żołądkowe.

 

Piołun w postaci naparu bądź też jako nalewkę stosuje się przy niestrawności, bezkwasowości żołądka, schorzeniach wątroby i zaparciach zwłaszcza u ludzi starszych.

 

Napar z piołunu: 1/4 łyżeczki od herbaty, względnie szczyptę (w palcach) suszu lub świeżego piołunu zalać 1/2 szklanki wrzątku. Po ostudzeniu przecedzić i pić łykami kilka razy w ciągu dnia albo też 1/4 szklanki rano na czczo i tyleż wieczorem przed spaniem. Przy dolegliwościach, a także dla poprawienia przemiany materii, po spożyciu ciężko strawnych pokarmów, również przy reumatyzmie, dnie, początkach cukrzycy i z tym związanego złego samopoczucia praktyczna w użyciu i skuteczna jest nalewka z piołunu. Zażywamy ją kilka razy dziennie po 20 do 30 kropelek na łyżeczce z cukrem lub z wodą. Sporządzamy ją wrzucając do butelki ze spirytusem łyżeczkę stołową suszonego piołunu. Butelkę korkujemy. Nalewkę taką używamy z umiarem, w ograniczonym stężeniu i czasie.

 

Słaby napar z piołunu stosuje się również do lewatywy przeciw glistom i owsikom, zaś mocniejszy odwar zewnętrznie do wcierania i okładów przeciw świerzbcowi.

 

Aby pozbyć się zmartwień można sporządzić z piołunu nalewkę na dobrej brandy (ok. 30 gramów kwiatów na butelkę najlepszej!) i odstawić na czas około miesiąca. Jeśli czujesz się na siłach, możesz również dodać ouzo (rodzaj anyżówki) - napój życia robotników portowych z Pireusu, a zastąpi absynt.

 

Aby ułatwić Państwu wielokrotne używanie zakupionej przyprawy woreczki z piołunem (zamknięte podwójnym zgrzewem) zostąną dodatkowo zapakowane do woreczka strunowego. Aby ich rozpoznanie było łatwiejsze na każdej paczce jest etykieta zawierająca jej nazwę, wytwórcę, datę przydatniści, partię produkcji itd.

 

Nie płać za kolorowe opakowania, nalepki itd.!!! Tutaj możesz kupić przyprawy i zioła płacąc za to co rzeczywiście otrzymasz a nie za zbędną otoczkę.

 

Kraj pochodzenia surowca: Polska. Wyprodukowano przez: Skworcu.com.pl  Marek Skworc.

Cechy
KolorZioła

Polecamy także:

Anyż gwiaździsty - sklep internetowy
Anyż Gwiaździsty 20g
Cena:1.95
melisa-30g.jpg
Melisa 30g
Cena:1.95
mieta-30g.jpg
Mięta suszona 30g
Cena:1.50
szalwia-30g.jpg
Szałwia 30g
Cena:1.99
Trawa cytrynowa - sklep internetowy
Trawa cytrynowa 20g
Cena:2.45
Trawa żubrówka 10 źdźbeł
Trawa żubrówka 10 źdźbeł
Cena:1.55
 

Komentarze

  • Dodaj link do:
  • facebook.com